Výroba plastových karet a technologie


MATERIÁLY A POSTUPY PRO VÝROBU PLASTOVÝCH KARET

Výroba plastových karet u nás začíná volbou kvalitního německého PVC. Technika provedení laminace je oboustranná a karta může být jak lesklá tak matná. Samotný potisk plastových karet je pečlivě sledován a kontrolován, aby kvalita byla vždy na nejvyšší úrovni.

Co se týče základní barevné mutace plastů, standardně tiskneme na bílý plast. Po konzultaci však můžeme zajistit i plasty jiných odstínů. Nabízíme úpravy v metalických odstínech, zejména stříbrné, zlaté a další metalické barvy.

Pro dosažení maximální barevné shody s předlohou (digitální nátisk) od klienta (nepovinné), využíváme při nanášení barvy v tiskovém výrobním procesu elektronickou kontrolu.

Karty mohou být opatřeny magnetickou páskoupodpisovým polem (proužkem), kontaktním či bezkontaktním (RFID) čipem. Samozřejmostí jsou personalizační nebo vybrané zabezpečovací prvky jako jméno, čárový kód, hologram a další. 

Laminovací proces a výsek zajišťují zařízení speciálně vyvinuté pro výrobu plastových karet. To zaručuje kompatibilitu vyrobených karet se standardy ISO.


ROZMĚRY

Výroba plastových karet – se u nás řídí dle mezinárodních ISO/IEC norem 7810 a 7811, 7816 a další. Jejich tloušťka se může pohybovat od 0,32 mm (bez laminace, povrchová úprava UV parciální lak), 0,48 mm a 0,76 mm (standard ISO/IEC 7810 – klasická kreditní karta). V případě plastových čipových karet pak obyčejně mezi 0,81 mm a 0,84 mm. 

Karty standardně dodáváme v klasických rozměrech („kreditní karta“), tedy 85,60 x 53,98 mm. Dle přání zákazníka ovšem také můžeme vyrobit karty různých rozměrů a tvarů.

Výroba plastových karet


TISK A TECHNOLOGIE

Od samého počátku existence naší společnosti využíváme OFSETOVÝ TISK, který zajišťují stroje značky Heidelberg®. Jako je standardem pro tento druh potisku plastových karet, používáme barevnou škálu CMYK, popřípadě kombinace s Pantone barvami (jedná se o konkrétní mezinárodní číselné označení daného barevného odstínu). Pantone barvy se většinou užívají jako přesně definovaná barevná znění např. ve firemním logu, firemních barvách apod.

Využíváme také technologii SÍTOTISKU, který na kartách může vytvářet metalické odstíny, například zlaté nebo stříbrné barvy, taky různé trojrozměrné či perleťové a nebo „zmrzlé“ efekty a pod.

Metalický stříbřitý podklad nanášíme sítotiskem přímo na bílé (nepotištěné) PVC. Na tento podklad je možné dále nanášet ofsetem CMYK barvy (graf. návrh). V místě, kde je nanesen, se barva na něm se mění v metalickou (má větší odlesk a je třpytivá).

Sítotisk je také užíván v případě bílých nebo transparentních podpisových ploch na kartě.

Dále, podle potřeby, využíváme z tiskařské technologie TERMOPRINT, který je vhodný pro personalizaci jednotlivých již hotových plastových karet (čárový nebo QR kód, fotografie a jiné údaje).

Každý grafický návrh, ať už zaslaný zákazníkem nebo vytvořený v našem profesionálním grafickém studiu, je před samotným zahájením výroby pečlivě kontrolován. Jeho kvalitu sledujeme průběžně na každé úrovni výrobního procesu.

Pro dosažení maximální barevné shody s předlohou klienta, využíváme při nanášení barvy, v tiskovém výrobním procesu, elektronickou kontrolu. 

Laminovací proces a výsek, zajišťují zařízení, speciálně vyvinuté pro výrobu plastových karet. To zaručuje kompatibilitu vyrobených karet se standardem ISO.


BAREVNOST

Náhled na vašem monitoru obvykle není zcela totožný jako výsledek tisku a reklamace z tohoto hlediska nemohou být uznány!

Stejný tiskový soubor (PDF) může být zobrazen mnoha různými způsoby na odlišných počítačích či monitorech. Důvodem je především nastavení grafické karty v počítači, nastavení nekalibrovaného monitoru a pod.

Využíváme kalibrované ofsetové stroje s profilem výstupu Coated FOGRA27 (ISO 12647 – 2:2004) a tiskneme reálnou barevnost grafického návrhu, který nám je zaslán.

Pro případ potřeby přesnějšího určení výsledné barevnosti graf. návrhu na kartě jsou zde tyto možnosti (nepovinné):

  1. Zašlete nám tzv. „digitální nátisk“ pořízený z vašeho grafického návrhu. Karty následně vyrobíme dle této předlohy.
  2. Vyrobíme vzorové karty z vašeho grafického návrhu (dle vašeho tiskového PDF nebo digitálního nátisku).
    • digitální tisk vzorků – 1 700 Kč (při celkové objednávce do 5 000 ks)
    • ofsetový tisk vzorků – 3 800 Kč až 4 400 Kč (při celkové objednávce nad 5 000 ks). 
    • Při objednávce plastových karet 20 000 ks a více vám vyrobíme vzorové karty ZDARMA (cena vzorových karet bude odečtena z celkové objednávky v konečné faktuře).
  3. Pro případ dotisku původní edice karet (karty se stejným graf. návrhem, které jsme nevyráběli) je nutné zaslat vzorek této karty k nám do podniku fyzicky. Jen takto je možné maximálně se přiblížit původní barevnosti karty. Dále je nezbytné poskytnout tiskový PDF soubor, ze kterého byly původní karty tištěny.


TERMÍN DODÁNÍ

Termín výroby a dodání vaší objednávky se odvíjí zejména od požadovaného množství plastových karet a také od kombinace zvolených prvků na kartě. Menší projekty lze řešit v rámci 1-2 týdnů, ty větší potom v nejkratším možném čase. Nejčastěji se termíny dodání pohybují mezi 9-16 kalendářními dny.


MNOŽSTVÍ

Minimální množství potištěných plastových karet k objednání je 200 ks. Tyto karty je možné opatřit tištěnými proměnlivými údaji (číslo, jméno, čárový kód apod.)

Výroba maximálního počtu plastových karet není v podstatě omezena, záleží pouze na konkrétních požadavcích.

 

Výroba plastových karet

 

Naši klienti, pro které jsme již vyráběli plastové karty