Bezkontaktní platební karty na vzestupu

GAS karta

Bezkontaktní platby = snadný a bezpečný způsob platby

Technologie bezkontaktních platebních karet představuje snadný a bezpečný způsob platby, který je dnes již běžně nabízen předními bankami zastoupenými v českém bankovním sektoru. Přes celkově konzervativní přístup českých spotřebitelů ke změnám v tomto odvětví, si bezkontaktní platební karty získaly velmi rychle oblibu mezi držiteli debetních i kreditních karet. V tomto směru tak Česká republika následuje celosvětový trend v každoročním nárůstu bezkontaktních transakcí, a to zejména také díky stále většímu počtu obchodníků nabízejících tento druh platby. Aktuální přehled míst, která disponují bezkontaktními terminály je k dispozici na stránkách MasterCard.

Výhody bezkontaktních karet

Hlavním atributem, který majitelé bezkontaktních karet oceňují nejvíce, je snadnost jejich použití. V případě úhrady částky nepřesahující 500 Kč, je třeba kartu pouze přiblížit na vzdálenost několika centimetrů ke čtecímu zařízení a platba je provedena. Pokud se jedná o vyšší hodnotu, je nutné zadat i PIN kód. Bezkontaktní karty tak přinášejí nejen značnou časovou úsporu při menších nákupech, ale také celkově bezpečnější způsob platby, jelikož není nutné, aby zákazník předal kartu obchodníkovi, a tím případně zveřejnil detaily uvedené na kartě. Způsob šifrovací technologie je přitom stejný jako u čipových kontaktních karet.

Otázka bezpečnosti u bezkontaktních platebních karet

Někteří lidé z okruhu veřejnosti i finančních odborníků přesto vyjadřují svoji nedůvěru vůči bezkontaktním platebním kartám v souvislosti s užitím nejrůznějších čtecích zařízení ve formě mobilních aplikací. Avšak představitelé bankovních domů označují takovéto zneužití za prakticky nerealizovatelné, jelikož karta musí být nejen umístěna do těsné blízkosti čtečky, ale také v této vzdálenosti po krátkou dobu přidržena. Proto náhodné či záměrné zneužití při současné velikosti mobilních čtecích zařízení je téměř nemožné. Navíc všechny pohyby na účtech zákazníků jsou monitorovány. Řada finančních institucí také nabízí stoprocentní ručení v případě, kdyby přece jen ke zneužití platební karty došlo.

Banky nabízející bezkontaktní platební karty:

 • Air Bank
 • Citibank
 • Česká spořitelna
 • ČSOB
 • Equa Bank
 • Fio banka
 • GE Money Bank
 • Komerční banka
 • mBank
 • Poštovní spořitelna – Era
 • Raiffeisenbank
 • Zuno Bank

Potřebujete vyrobit bezkontaktní kartu?

Potřebujete pro svou firmu či podnikání bezkontaktní kartu? Shlédněte naši nabídku nebo nás rovnou kontaktujte, náš tým je tu pro vás 🙂

Nový rok, ideální čas na osvěžení vaší značky

Jak se blíží Nový rok, je důležité zamyslet se nad tím, zda už není čas na modernizaci tváře vaší společnosti. Většina organizací s novým rokem zavádí nějakou novou marketingovou strategii, aby zůstala na trhu konkurenceschopná. V rámci takové nové marketingové strategie mohou organizace obnovit svou vizuální identitu a marketingové materiály, jako jsou vizitky a dárkové karty.

Čtěte více »