Snadná identifikace s identifikační kartou

Plastové karty slouží také k identifikaci osob a dalo by se říct, že velmi usnadňují jejich přístup kamkoliv a k jakýmkoliv zařízením. Tyto karty se nazývají souhrnně identifikační a může je vlastnit kupříkladu zaměstnanec určité společnosti, zde hovoříme o vnitropodnikových kartách, anebo jsou určené pro běžné denní využití, například v bance nebo dokonce v některých obchodech. Typickým příkladem je identifikační karta do nákupního řetězce makro, kterou při vstupu přikládáte k čtecímu zařízení a až po ověření jste vpuštěni do ráje „šopoholiků“.

V čem spočívají největší výhody identifikačních karet?

Výhodou plastových identifikačních karet je poměrně rychlá výroba na míru, kartička dosahuje vysoké odolnosti proti ohýbání, zlomení a také dokáže odolávat vlhkosti a většímu množství vody. Ať už si zvolíte čárové kódy nebo čtecí čip, tato malá a skladná pomůcka bude vždycky „ready“.

Co také jistě oceníte je to, že data na tomto typu plastové karty jsou po jejich vytištění v podstatě nesmazatelná a nedají se měnit. Pokud byste se náhodou obávali padělání, což je nešvar, který se může objevit vždy, můžete být klidní, i zde je postaráno o maximální bezpečnost. Karty pro identifikaci osob se dají padělat jen velmi, velmi těžko, a vskutku se to nestává.

Kde všude lze využít plastové identifikační karty?

Identifikační karty si najdou v současné době využití v podstatě ve všech odvětvích lidského působení a práce, umožňují kupříkladu lepší přístup a komunikaci pacientů v nemocnicích, ale také usnadňují komfort nakupujícím v různých obchodech.

Další využití:

  • Bankovní sektor, finanční instituce
  • Úřady, veřejné instituce
  • Firmy, provozovny- určené pro zaměstnance, ale i pro klienty
  • Cestovní ruch
  • Knihovny, studovny, univerzity