Přejdi na obsah Přejdi na navigaci

Bezkontaktní platební karty na vzestupu

Bezkontatní platby = snadný a bezpečný způsob platby

Technologie bezkontaktních karet představuje snadný a bezpečný způsob platby, který je dnes již běžně nabízen předními bankami zastoupenými v českém bankovním sektoru. Přes celkově konzervativní přístup českých spotřebitelů ke změnám v tomto odvětví, si bezkontaktní karty získaly velmi rychle oblibu mezi držiteli debetních i kreditních karet. V tomto směru tak Česká republika následuje celosvětový trend v každoročním nárůstu bezkontaktních transakcí, a to zejména také díky stále většímu počtu obchodníků nabízejících tento druh platby. Aktuální přehled míst, která disponují bezkontaktními terminály je k dispozici na stránkách MasterCard.

Výhody bezkontaktních karet

Hlavním atributem, který majitelé bezkontaktních karet oceňují nejvíce, je snadnost jejich použití. V případě úhrady částky nepřesahující 500 Kč, je třeba kartu pouze přiblížit na vzdálenost několika centimetrů ke čtecímu zařízení a platba je provedena. Pokud se jedná o vyšší hodnotu, je nutné zadat i PIN kód. Bezkontaktní karty tak přinášejí nejen značnou časovou úsporu při menších nákupech, ale také celkově bezpečnější způsob platby, jelikož není nutné, aby zákazník předal kartu obchodníkovi, a tím případně zveřejnil detaily uvedené na kartě. Způsob šifrovací technologie je přitom stejný jako u čipových kontaktních karet.

Otázka bezpečnosti u bezkontaktních karet

Někteří lidé z okruhu veřejnosti i finančních odborníků přesto vyjadřují svoji nedůvěru vůči bezkontaktním kartám v souvislosti s užitím nejrůznějších čtecích zařízení ve formě mobilních aplikací. Avšak představitelé bankovních domů označují takovéto zneužití za prakticky nerealizovatelné, jelikož karta musí být nejen umístěna do těsné blízkosti čtečky, ale také v této vzdálenosti po krátkou dobu přidržena. Proto náhodné či záměrné zneužití při současné velikosti mobilních čtecích zařízení je téměř nemožné. Navíc všechny pohyby na účtech zákazníků jsou monitorovány. Řada finančních institucí také nabízí stoprocentní ručení v případě, kdyby přece jen ke zneužití bezkontaktní karty došlo.

VÝHODY PRO OBCHODNÍKY NABÍZEJÍCÍ PLATBY BEZKONTAKTNÍMI KARTAMI

Na webu paypass najdete přehled výhod pro vás, jakožto obchodníky, při poskytnutí možnosti platby bezkontaktními kartami. http://www.paypass.cz/stranka/3/vyhody-pre-obchodnikov/

BANKY NABÍZEJÍCÍ BEZKONTAKTNÍ KARTY:

 • Air Bank

 • Citibank

 • Česká spořitelna

 • ČSOB

 • Equa Bank

 • Fio banka

 • GE Money Bank

 • Komerční banka

 • mBank

 • Poštovní spořitelna – Era

 • Raiffeisenbank

 • Zuno Bank

Potřebujete vyrobit plastovou bezkontaktní kartu?

Potřebujete pro svou firmu či podnikání plastovou bezkontaktní kartu? Podívejte se na nabídku našich plastových i bezkontaktních karet.

 

 

Naši klienti, pro které jsme již tiskli plastové karty
Plastové karty - reference Plastové karty - reference Plastové karty - reference Plastové karty - reference Plastové karty - reference Plastové karty - reference Plastové karty - reference Plastové karty - reference Plastové karty - reference Plastové karty - reference Plastové karty - reference Plastové karty - reference Plastové karty - reference Plastové karty - reference Plastové karty - reference Plastové karty - reference Plastové karty - reference Plastové karty - reference Plastové karty - reference Plastové karty - reference Plastové karty - reference