ČIPOVÉ KARTY JAKO METR NA FOTBALOVÉ CHULIGÁNY

Po nedávném zápase mezi Spartou Praha a Baníkem Ostrava se znovu rozhořela debata o zavedení přísnějších pravidel a účinnějších bezpečnostních opatření proti fotbalovým výtržníkům.

Pořadatelé týmu hostujícího další zápas s Baníkem reagovali na tento incident preventivním krokem, kdy vstupenky v předprodeji bylo možné zakoupit pouze na základě předložení občanského průkazu. Bohužel se zdá, že tento systém není zcela bezchybný, protože údajně při samotném vstupu na stadion, bylo možné projít i se vstupenkou na cizí jméno. Samotná kontrola občanských průkazů je dosti časově náročná.

ČIPOVÉ KARTY JAKO PREVENCE PŘED FOTBALOVÝMI VÝTRŽNÍKY

Fotbalová asociace ČR spolu s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy tedy zvažují zavedení registrace fanoušků a návštěvníků pomocí centrální elektronické databáze a čipových karet. Tím by agresivní jedinci mohli být monitorování a případně by jim mohl být zakázán vstup na jakýkoliv budoucí zápas už před branami stadionu. Ačkoliv možnost zavedení plastových čipových může být zpočátku nákladnější, Fotbalová asociace ČR uznává její výhody a dlouhodobou návratnost.

Tyto plastové karty by totiž mohly sloužit jako multifunkční “chytré“ identifikační karty, které by podporovaly jak místní (klubové) tak i celonárodní aplikace. Kromě prodeje vstupenek, kdy každé sedadlo a sekce jsou digitálně řízeny, by fotbalové kluby pomocí věrnostních programů mohly také lépe propagovat své reklamní předměty. Centralizovaný systém vstupenek by taktéž zabránil duplicitnímu vydání plastové čipové karty nežádoucím osobám, a tím celkově eliminoval jakékoliv podvody. Jednotlivé kluby by však zároveň měly možnost vydávat menší množství identifikačních karet.

Design zákaznické karty

S příchodem nového roku přicházejí i obchodníkům nové nápady a možnosti, jak své produkty lépe prodat. Pokud jste navštívili tyto stránky, protože řešíte to, co jste v minulosti ještě nestihli a stále ještě nemáte pro vaše zákazníky zákaznické karty, tak jste tady rozhodně správně.

Čtěte více »