Přejdi na obsah Přejdi na navigaci

Potisk plastových karet a typy karet s potiskem

Reklamní karty Plastové karty

Plastové karty mohou být opatřeny různými potisky, které představují grafické prvky, ale také třeba speciální povrchové úpravy. Jak probíhá potisk plastových karet a jaké formy karet mohou takovými metodami vznikat? Více se dozvíte, pokud budete pokračovat ve čtení.

Výroba

Plastová karta se vyrábí často spojováním více vrstev plastového materiálu, za působení určitých teplot a tlaků, rovněž se může jednat o metodu vstřikování, hlavním materiálem je pak polyvynichlorid- PVC, případně PET, ABS či PC plast. Potisk může být realizován na různě silné karty a existují také rozličné velikosti.

Ofsetový tisk

Při potisku plastových karet se využívá moderní metoda ofsetového tisku, tedy tisku z plochy. Místa s tiskem a bez tisku se v tomto případě nachází ve stejné výšce, další charakteristikou je to, že jednotlivé mastné tiskové barvy se navzájem odpuzují. Ofsetový tisk využívá speciální válec, na který se nanáší barva a následně je obraz přenášen na papír.

Typy karet s potiskem

Uveďme si typy karet s potiskem, které patří k nejvíce využívaným, nejprve se zaměřme na jejich grafickou a barevnou podobu.

·         Bílé karty

Bílé plastové karty si najdou své využití například při různých reklamních a propagačních akcích, může se jednat o menší i větší formy, často pouze s textovým potiskem.

·         Barevné karty

Jako další si můžeme uvést barevné plastové karty, představující ekonomickou podobu výroby. Za velmi dobrou cenu můžete získat například designové zajímavé karty pro členy klubu nebo pro okruh zákazníků.

·         Metalické karty

Potisk věrnostních karet i jiných typů takových tiskovin metalicky je velmi zajímavý a efektivní. Metalické plastové karty mohou být opatřeny různými stupni barevnosti kovů, od měděné, přes stříbrnou, až po zlatou či platinovou, doslova tak volají po tom, aby byly darovány VIP osobám.

Naši klienti, pro které jsme již tiskli plastové karty
Plastové karty - reference Plastové karty - reference Plastové karty - reference Plastové karty - reference Plastové karty - reference Plastové karty - reference Plastové karty - reference Plastové karty - reference Plastové karty - reference Plastové karty - reference Plastové karty - reference Plastové karty - reference Plastové karty - reference Plastové karty - reference Plastové karty - reference Plastové karty - reference Plastové karty - reference Plastové karty - reference Plastové karty - reference Plastové karty - reference Plastové karty - reference